Covid-19: množično cepljenje s pomočjo tovornjakov

Covid-19: množično cepljenje s pomočjo tovornjakov

Evropska unija je namenila 2,4 milijarde evrov za nakup cepiva proti covid-19. AstraZeneca - farmacevtski velikan je dosegel dogovor, da bo evropske države oskrbel z do 400 milijoni odmerkov poskusnega cepiva proti covid-19. Podjetje je sklenilo pogodbo z Zvezo za cepiva - IVA, ki so jo ustanovile Francija, Nemčija, Italija in Nizozemska, da bi pospešile proizvodnjo cepiva, ki ga testira Univerza v Oxfordu in bo predvidoma na voljo do konca poletja. Denar v razvoj cepiva pa so vložile tudi ZDA:

»Prejšnji mesec je AstraZeneca sklenila posel z ameriško vlado za 1,2 milijarde ameriških dolarjev za proizvodnjo 400 milijonov odmerkov nepreverjenega cepiva proti koronavirusu, ki so ga prvič izdelali v laboratoriju v Oxfordu.« Podpisani pa sta bili še dve novi pogodbi za podvojitev proizvodnje, tako naj bi proizvedli 2 milijardi odmerkov cepiv. 300 milijonov odmerkov bo razdeljenih s sporazumom v višini 750 milijonov dolarjev z dvema dobrodelnima ustanovama, ki sta jih podprla Fundacija Bill in Melinda Gates ter Svetovna zdravstvena organizacija.

Business Insider navaja: »Še vedno ni nobenega zagotovila, da bo cepivo delovalo - toda podjetje si vseeno prizadeva za proizvodnjo, da skrajša čas, če se bo izkazalo za učinkovito.« Torej, ne ve se, ali bo cepivo z imenom AZD1222 delovalo.

Richard Hatchett, izvršni direktor CEPI, je priznal, da obstaja »veliko tveganje« pri vlaganju v proizvodnjo izdelka, ki na koncu morda ne bo delovalo, poroča The Guardian.

V Veliki Britaniji trenutno približno 10.000 odraslih prostovoljcev preizkuša različice cepiva faze II / III, navaja podjetje AstraZeneca. V skladu z napovedmi bi lahko britanska vlada razdelila cepivo prebivalstvu do božiča 2020.

S tem namenom, da cepijo 66 milijonov ljudi, pripravljajo mobilne cepiline enote, ki se lahko dostavijo na tovornjakih. Britanske oblasti so pripravile 6500 mobilnih kontejnerjev, ki so opremljeni za za izvajanje cepljenja.

Strategija ZDA


V ZDA že potekajo miroljubni shodi proti obveznemu cepljenju za covid-19: »Ne želim biti laboratorijska podgana,« je povedal udeleženec shoda.

Izjava morda zveni pretirana, a dejansko ni, zdrav prostovoljec, ki je prejel dozo novega cepiva podjetja Moderna proti covidu-19, je utrpel resne stranske učinke.

Podjetje Moderna, ki je poslovno vpleteno v proizvodnjo cepiv za novi koronavirus, je v nekaj mesecih v javnosti objavilo rezultate kliničnega testiranja cepiva, ki se običajno zaradi varnosti in učinkovitosti izvaja v treh fazah; celoten postopek pa običajno traja več let. Moderna je objavila delne rezultate prve faze, ki se je začela sredi marca. Zato ni nenavadna niti kritika sicer enega največjih zagovornikov cepiv, ki je oster do hitenja z novim cepivom:

»Cepivo je namenjeno več milijonom ljudi. Jaz ne bi objavil testiranja cepiva za javnost na številu ljudi, ki bi jih lahko povabil na piknik,« dr. Paul Offit, direktor Centra za izobraževanje o cepivih v otroški bolnišnici v Filadelfiji. Pri omenjenem testiranju je sodelovalo 45 oseb.

V ZDA imajo še druge pomisleke glede cepiva zaradi covid-19: želijo nov sistem nadzora nad cepljenjem. Zaradi mutacij virusa naj bi bilo potrebno več odmerkov cepljenja v razmiku nekaj mesecev. Torej pri cepivu proti covidu-19 naj bi šlo za večkratno cepljenje z različno vsebino cepiva, kar bo zahtevalo tudi nove centralne registre sledenja cepilnega programa za vse prebivalce. Nameravajo cepiti 300 milijonov ljudi in to dvakrat v kratkem časovnem zamiku.

Kot vprašljivo se kaže cepljenje otrok proti covid-19, kajti prav vse statistike po svetu kažejo, da otroci niso med žrtvami. Britanski The Telegraph je objavil članek z naslovom: »Šolski otroci imajo več možnosti, da jih zadene strela kot, da bi umrli zaradi koronavirusa«.

Množično cepljenje otrok po programu, ki ne dela nobenih razlik med njimi, postavlja pod vprašanje tudi študija (maj, 2020), ki ugotavlja, da je cepljenje pred 1. letom starosti, lahko poveča razvojne zaostanke pri otrocih (zajeli so 2000 otrok). Študija ne zagovarja umikanje cepljenja, priporoča pa razmislek o urniku in številu cepiv v najzgodnejši razvojni fazi.

Zato je težje razumljivo, da iniciativa GAVI, ki jo podpira Fundacija Billa & Melinde Gates, celotno gospodarstvo, zdravje in izobraževanja gradi prav na cepljenju otrok kot pogoju za napredek celotne družbe. Cepljenje GAVI povezuje celo z vplivom na klimatske spremembe in oskrbo z energijo.

Screen Shot 2020-06-14 at 20.37.36.png

Prav tako ni jasno, zakaj Bill Gates brez znanja o medicini napoveduje, da naj bi imeli temnopolti ljudje »prednost« pri cepivu zaradi covid-19. Takšne izjave ne delujejo solidarno, ampak pokroviteljsko s strani milijarderja, ki je med pandemijo povečal svoje že tako neznansko premoženje in ki je v srečanju v Davosu novinarki povedal, da se njegove »dobrodelne« investicije v cepiva povrnejo z 20-kratnim dobičkom.

PODPRITE NEODVISNI MEDIJ - na koncu spletne strani je povezava “DONATE” -PayPal. HVALA!


Svet na robu prehranske krize zaradi karantene

Svet na robu prehranske krize zaradi karantene

»Big reset«: Globalni načrt za spremembo sveta

»Big reset«: Globalni načrt za spremembo sveta