Julian Assange in Ellen DeGeneres

Julian Assange in Ellen DeGeneres

Julian Assange na poti s sodišča, foto: RT

Julian Assange na poti s sodišča, foto: RT


»Na sodišču smo videli, da enega največjih novinarjev in najpomembnejših disidentov našega časa pred našimi očmi mučijo na smrt. Gledati prijatelja, ki je eden najbolj artikuliranih in najhitrejših mislecev, kar sem jih kdaj poznal, zlomljenega, kot zmedeno in strto človeško razbitino, je bilo neznosno. Kljub temu so bili državni organi, zlasti priporna sodnica Vanessa Baraitser, ne le pripravljeni, ampak so želeli biti del krvave gonje proti njemu. Dejansko mu je sodnica rekla, da če ne bo zmogel spremljati postopkov, mu lahko odvetniki kasneje razložijo potek sojenja,« piše Craig Murray.

Julian Assange, čigar pregon spremlja svetovna javnost, je po zadnjem poročilu Craiga Murrayja, 23 ur na dan v izolaciji v zaporu Belmarsh. Kar je najstrožja in izjemno huda kazen za najnevarnejše zločince in je v primeru založnika Wikileaksa, ki je zgolj objavljal tekste, precedens v sodnem postopku zoper novinarja na Zahodu. Izkušeni diplomat Craig Murray in legenda novinarstva John Pilger in številni drugi so globoko zgroženi nad obravnavo Assangea v Veliki Britaniji, kakor, da je najhujši morilec, kar seveda ni. Odsotnost množične javne podpore preganjenemu novinarju in založniku Wikileaksa, s strani tako množičnih medijev kot zagovornikov človekovih pravic in politike, kaže obraz naše demokracije. Murray piše tudi, da je ameriška agencija CIA vohunila za Assangem, ko je bil na ekvadorskem veleposlaništvu, in da so ga nameravali celo ugrabiti. ZDA namreč zahtevajo izročitev Assangea, ker naj bi izdajal njihove državne skrivnosti, s tem, ko je Wikileaks objavil dokumente, ki razkrivajo vojne zločine ameriške vojske v Iraku in Afganistanu.

Assange je bil na sodišču za neprebojnim steklom, opisuje Murray. Predstavniki javnosti, ki so smeli na sojenje, so bili prav tako za neprebojnim steklom. Zakaj je Assange sploh v zaporu za najhujše zločince, čemu tako brutalna obravnava in strogo sojenje novinarju in založniku Wikileasa, ostajajo pomembna vprašanja za vse, ki želijo živeti v demokraciji. Če se spomnimo sojenja množičnemu morilcu Andersu Breiviku, ki je na sodišču nacistično salutiral, lahko ugotovimo, da je pri sojenju in obravnavi Assangea nekaj zelo narobe. Breivik se je med sojenjem pritožil glede samice, čeprav je ubil 77 ljudi. Sodišče je obravnavalo njegovo pripombo in naročilo, da mu država izplača 41.000 dolarjev odškodnine!


Glavno zaslišanje glede izročitve Assangea ZDA bo 25. februarja, 2020. »Obtožnica ZDA proti Assangeu ima 18 točk. Med drugim je obtožen zarote z ameriško žvižgačko Chelsea Manning, ki naj bi ji pomagal dešifrirati geslo računalniškega omrežja ameriške administracije, in vohunstva. Če bo sodišče odločilo, da je kriv, mu grozi 175 let zapora,« navaja RTV SLO.



Nevzdržnost Hollywooda



V ZDA, kjer se želijo znesti nad urednikom Wikileaksa, je prišlo do na videz nepomembnega dogodka. Nekdanji predsednik ZDA George Bush in TV voditeljica Ellen DeGeneres sta sedela skupaj v zasebni loži na športni tekmi. Bila sta nadvse vesela družbe drug drugega. Georgu Bushu bi po vseh demokratičnih pravilih morali soditi za zločin nad človeštvom, saj je zaradi nelegalnega napada na Irak, ki ga je zaukazal, umrlo več kot milijon ljudi.

Bush še naprej uživa življenje na visoki nogi in tudi domnevni politični nasprotniki v njegovi brezvestni brutalnosti ne vidijo nobene težave. Voditeljica Ellen je skušala z neokusno šalo: zakaj nihče ni opazil njenega novega telefona, ki ga je imela v roki, ampak Busha zraven nje, ustvariti vtis, da so v Ameriki vsi prijatelji. Točno to! Privilegirana srenja, ki hujska javnost k sovraštvu med »levimi« in desnimi« oziroma republikanci in demokrati v ZDA, le zlohotno manipulira z javnostjo. Bogataši in vplivneži so »veliki prijatelji«, saj si delijo izplen oropanih državljanov, ki jih potiskajo v vse večjo revščino, vse višje davke, nižjo socialno varnost in nenehne vojne. Strahopetni postavljači, kakor sta George Bush in Ellen DeGeneres, se vojn nikoli ne udeležijo, ni jih niti blizu fronte. Umirajo in bojujejo se za tovrstne privilegirance drugi. Zato je bilo spakovanje Ellen DeGeneres o njenem druženju z Georgom Bushem grd obraz zahodne demokracije, ki želi novinarja in urednika Assangea obsoditi na dve življenji v zaporu, sebi pa kupuje nove in nove vile in umetne nasmehe.

Rafael Shimunov je oddajo Ellen DeGeneres o druženju z Georgom Bushem, ki je bila polna postavljaškega in plitkega humorja, opremil s posnetki izživljanja nad zaporniki v Abu Ghraibu. Normaliziranje vojnih zločinov Ellen DeGeneres, opremljeno s podobami električnega mučenja zapornikov, izživljanja nad trupli, pobojev in pregonov, ki jih povzroča ameriška vojska, je dobilo ustrezen prikaz. Če se vrnemo k Assangeu in Wikileaksu, prav tam je bilo objavljeno, da Ellen DeGeneres in drugi zvezdniki sodelujejo z agencijo CIA.

"Objeta oblast “; Twitter/Tim Anderson

"Objeta oblast “; Twitter/Tim Anderson

Kot kaže, Hollywood komaj utegne zakrivati zločine, ki jih soustvarja s svojim zavajanjem javnosti. Prav isti komplet grabežljivcev s področja zvezdništva, politike in gospodarstva nas zdaj prepričuje, da ima rešitev za naravo in zeleno ekonomijo. Še drevesa bi jim ušla, če bi imela noge.

ZDRAVJE, KAKOVOST in UDOBJE - preizkusite izdelke ZELENE TRGOVINE.

ZDRAVJE, KAKOVOST in UDOBJE - preizkusite izdelke ZELENE TRGOVINE.

CIA v iskanju metod nadzora uma

CIA v iskanju metod nadzora uma

Katalonija: Nevarna vprašanja v nevarnih časih

Katalonija: Nevarna vprašanja v nevarnih časih