Kalifornijski požar - agenda 2030
Odpuščeni gasilci, ki se niso želeli cepiti
Siloviti požari v Kaliforniji puščajo več vprašanj kot odgovorov. Morda je smešno razpravljati o “teorijah zarote”, če ti ni pogorela hiša do tal in če imaš, kot na primer zvezdniki, dodatno hišo ali zelo dobro plačano delovno mesto, da te ne skrbi za preživetje. Večina prebivalstva Kalifornije nima dodatne hiše in nadpovprečne plače v milijonih dolarjev. Za večino je najverjetnejše, da se ne bomo mogli ponovno ne zaposliti in ne stanovati na obalnem delu Kalifornije.
Če vam je pogorela hiša, vredna 5 milijonov dolarjev, nadomestitev stane vsaj 10 milijonov dolarjev. Vso srečo, tudi če ste filmska zvezda srednjega ranga. Seveda, če so vam pred kratkim preklicali zavarovanje - ali pa ga preprosto niste imeli, ker je stalo preveč - potem ni nobene možnosti, da boste sploh sanjali o življenju v hribih nad Malibujem. James Howard Kunstler
Dejstva o katastrofalnem požaru v Los Angelesu:
več kot sto odpuščenih gasilcev, ker se niso želeli cepiti “proti kovidu 19”
prazen rezervoar vode Santa Ynez za 432 milijonov litrov zaradi neznano podaljšanih vzdrževalnih del
med požarom je bila županja Los Angelesa Karen Bass na obisku v Gani
županja je zmanjšala sredstva za gasilce za 17, 6 milijona dolarjev
privatizacija vodnih virov v LA s strani milijarderjev
Smart City LA 2028 ali Agenda 2030
Na uradni spletni strani Los Angelesa je objavljen načrt Smart City LA 2028. Mesto naj bi se preuredilo v sodobno digitalno mesto, še posebej zato, ker Los Angeles gosti poletne olimpijske igre leta 2028, torej v istem letu, ko je zastavljen strateški načrt za “Smart City”.
Kaj je “Smart City” oziroma pametna mesta? Gre za agendo, ki jo želi izvajati Svetovni gospodarski forum (WEF) in neizvoljene samozvane kapitalistične elite: Bilderberg, Rimski klub, Evropska komisija …
Agenda 2030 želi čim več mest digitalizirati in opremiti z umetno inteligenco, s povečanim nadzorom nad posamezniki, s poudarkom na električnih vozilih in digitalni identiteti. Vsakršna “napaka” državljana je tako v trenutku kaznovana z blokiranim kupovanjem, potovanjem, vožnjo in onemogočanjem preživetja - podobno kot kitajski sistem kaznovanja disidentov s pomočjo digitalne tehnologije.
Že pred požari so kalifornijska zemljišča kupovali milijarderji
Nekaj besed na temo Smart LA 2028 in o tem, kako so požari v Los Angelesu priročno usklajeni z njihovim načrtom prenove mest. Požari ustvarjajo očiščena zemljišča, ki so nenadoma na voljo za "preoblikovanje" sosesk v skladu z vizijami pametnega mesta. Nepremičnine, ki so bile nezavarovane ali zapuščene, so pogosto prve, ki jih je treba pridobiti, kar utira pot novim, tehnološko podprtim stanovanjskim in infrastrukturnim projektom.
Tukaj je zanimivo: zdi se, da zvezna in državna nepovratna sredstva vedno na voljo takoj po nesrečah, označena kot "sredstva za obnovo". Toda obnova ne pomeni le nadomestitve izgubljenega, gre za preoblikovanje mesta za doseganje ciljev, kot je Smart LA 2028. Omenjena sredstva so namenjena trajnostnim, tehnološko usmerjenim projektom, od pametnih omrežij in polnilnih postaj za električna vozila do stanovanj, ki jih poganja IoT. Rezultat? Mesto, ki ni bilo na novo zgrajeno za prvotne prebivalce, ampak da bi ustrezalo novemu, visokotehnološkemu urbanističnemu načrtu.
In tega ne skrivajo. Ted Ross, generalni direktor IT v Los Angelesu, odkrito razpravlja o tem, kako so naravne nesreče prizadele Los Angeles. Te izzive dojema, kot priložnosti za ponoven razmislek in ponovno izgradnjo mesta z uporabo pametne tehnologije, ki se popolnoma ujema z vizijo Smart LA 2028. Naključje? Ali pa se katastrofe obravnavajo kot hitra pot za te načrte? Kakor koli že, težko je prezreti, kako uničenje vodi naravnost v njihove cilje. Brooke Grossett na X
Primerjava z velikim požarom v Londonu
OffGuardian je objavil pomenjive podatke o požaru v Londonu pred 353 leti. Zgorelo je 436 hektarjev Londona, vključno s 13.200 hišami, 87 župnijskimi cerkvami (od 109-ih), katedralo svetega Pavla in večino stavb mestnih oblasti. Ocenjuje se, da je okoli 100.000 ljudi, ena tretjina prebivalcev Londona, ostalo brez strehe nad glavo od začetka petdnevnega požara 2. septembra, 1666.
Kot navaja članek, je veliki požar uničil 80 % Londona, vrednost uničenega premoženja je ocenjena na približno 1,5 milijarde funtov, po sedanjem tečaju funta. Kdo je po požaru obogatel?
Breme obnove je obremenilo običajne ljudi. Leta 1667 je kralj Karel II odredil nov davek na premog, ki se je leta 1670 podvojil.
Torej bi lahko rekli, da so lastniki zemljišč in kralj imeli koristi od požara in financiranja novih kamnitih in opečnih stavb. Kralj je želel zgraditi novo glavno mesto s sredstvi iz davkov; lastniki zemljišč so se lahko zanesli na najemnike, da bodo plačali račun za obnovo.
Kralj Karel II je zahteval sežig vseh dokumentov o tedanjih preiskavah in sodnih pričanjih, da je bil veliki požar v Londonu leta 1666 načrten in podtaknjen.
Slovenski izbranci na prisegi Donalda Trumpa
Požari v Kaliforniji so se odvili pred novo prisego predsednika ZDA, Donalda Trumpa. Ob tej prisegi je Melania Knavs, bodoča ponovna prva dama Združenih držav Amerike povabila, bolje rečeno, je morala povabiti slovenskega predstavnika Vatikana, poslovneža, ki želi, da ljudje ne bi kuhali, ampak pogrevali, trgovca z orožjem in zasebni medicinski kartel.
Slovenski izbranci po okusu Melanie Knavs, ki bi lahko kot prva dama morda pokazala kanček humanitarnosti, diplomacije ali izbranega okusa, s tem, da bi povabila vidne kulturnice ali umetnike, književnike, morda celo športnike ali predstavnike družbe, ki so napredni in izjemni, tega ni storila. Orožje, Vatikan in zasebne klinike. Slabo se piše ne le ZDA in Sloveniji, ampak celemu svetu.