Zakonska pobuda za svobodno odločanje o cepljenju v Sloveniji
Civilna družba ugotavlja, da zakone diktirajo lobisti, ne javni interes. Da, tudi v Evropski uniji, v politični igri so milijarde dobička. Kakor ugotavljajo raziskave, je zaradi netransparentnosti, lobiranja in pritiskov korporacij ter korupcije v medicini, zaupanje v cepljenje tudi v Evropi upadlo. Glavni razlog je brutalno utišanje kritike, napadi na neodvisne raziskovalce in zdravnike, ki imajo na prvem mestu dobrobit javnosti. Hrvaški imunolog dr. Srećko Sladoljev je prestal strahovite napade, ko je opozoril na nepravilnosti pri cepivu za svinjsko gripo in o tem tudi pričal pred komisijo za žvižgače v Evropski uniji. Ameriški politiki Robert F. Kennedy Jr., ki je pripomogel k pomembni sodni zmagi proti lažem Monsanta in njihovemu izdelku, ki vsebuje glifosat, se tudi sprašuje, koliko je evropski parlament neodvisen, ob tako silovitem lobiranju farmacevtskih korporacij? EURACTIV, neodvisna vseevropska medijska mreža, je pred kratkim poudarila, da farmacevtske korporacije nadvladujejo civilno družbo in neprofitne organizacije pri lobiranju, dostopu in vplivu v institucijah Evropske unije. Vsako leto farmacevtske korporacije porabijo 40 milijonov evrov samo za lobiranje na področju evropske zakonodaje (strokovna ocena je 90 milijonov evrov). Kako neodvisna in nepristranska je Evropska agencija za zdravila, če je 90 odstotkov njenega financiranja direktno od farmacevtskih podjetij?
Morda ne veste, kaj se dogaja z otroki in njihovimi starši, ki so utrpeli posledice in hude stranske učinke po cepljenju? Preberite mnenje dr. Andraža Terška ali pa opis srečanja staršev s cepivi poškodovanih otrok in varuhinje človekovih pravic Vlasto Nussdorfer.
Javno zdravje je pomembno in vsi nosimo odgovornost zanj. Po trenutni veljavni zakonodaji so kaznovani le otroci in starši, multinacionalne korporacije s kartoteko pravnomočno obsojenih zločinov pri zavajanju uporabnikov in medicinske stroke, pa ne. Če menite, da je v demokratični družbi najbolj pomembno, da imajo tudi tisti, ki nimajo milijard za politično lobiranje, pravico o odločanju o svojem lastnem telesu in zdravju, podprite eno najpomembnejših pobud v Sloveniji.
Stranka Za Zdravo družbo je na družbenih omrežjih sporočila, da so strokovne službe Državnega zbora potrdile formalno ustreznost njihovega predloga glede Zakona o nalezljivih boleznih, ki bi ukinil obvezno cepljenje. Da bo parlament naš predlog obravnaval, je potrebna široka podpora, saj je treba zbrati najmanj 5.000 overjenih podpisov na upravnih enotah, njenih krajevnih uradih ali z elektronskim certifikatom na povezavi, ki bo delovala v ponedeljka 16. 12. od polnoči. Od ponedeljka 16. 12. 2019 dalje je možno tudi podpisovanje obrazca, ki je BREZPLAČNO na voljo na vseh upravnih enotah, prav tako je BREZPLAČEN postopek podpisa. Pri izpolnjevanju obrazca je potrebno biti pozoren na naslednje:
- v rubriki C.PZ/ se vpiše št. 837, za tekstom "vložitev predloga zakona" pa je potrebno vpisati "proti obveznemu cepljenju";
- ime in priimek morata biti identična zapisu na osebni izkaznici in drugih uradnih dokumentih;
- pri datumu rojstva ne zadostuje samo letnica temveč je potrebno vpisati tudi dan in mesec;
- ne vpisujte začasnega, temveč izključno stalno bivališče;
- pri podpisu na upravni enoti preverite ali je uradna oseba vaš obrazec podpisala in ožigosala.
Če boste podpisali elektronsko, ni treba pošiljati potrdil ali karkoli drugega, če podpišete osebno na upravni enoti pa obrazec čim prej pošljite na naslov: Gregor Kos, Bevkova ulica 10, 1230 Domžale. Vsa vprašanja v zvezi z obrazci ali postopki naslavljajte na FB strani Za zdravo družbo. Formalno jer na razpolago 60 dni, vendar je podpise treba zbrati v tednu ali dveh. V nasprotnem bi se lahko zgodilo, da bi Ministrstvo za zdravje svoj predlog vložilo pred nami, kar pomeni, da bi bilo izgubljeno delo štirih mesecev, ponovitev tega projekta pa je malo verjetna.
Besedilo zakona in povezana dokumentacija bodo objavljeni na FB strani Za zdravo družbo, pobudniki spremembe zakona Jure Pogačnik, Gregor Kos in Robert Šest.
Foto: Liberties.eu